Fatalne skutki stosowania leków zobojętniających kwas żołądkowy.

 Leki zobojętniające kwas żołądkowy są teraz bardzo popularne. Wiele osób wręcz prosi lekarza o przepisanie „osłonki” do leków, szczególnie do leków przeciwbólowy. Faktem jest, że leki przeciw-bólowe często drażnią błonę śluzową żołądka i mogą prowadzić do jej uszkodzenia. Dlatego przez okres brania tych środków powinno się chronić żołądek. Ważne, żeby zarówno jednej, jak i drugiej grupy leków nie brać przewlekle.
sponsoredbydruglike
 Jakie są konsekwencje przewlekłego brania inhibitorów pompy protonowej, czyli grupy leków zobojętniających kwas żołądkowy?
  • Przez to, że zmieniamy pH żołądka, zmienia się też jego zdolność trawienia. W wyniku tego organizm nie jest w stanie dobrze strawić białek. Stąd mogą wziąć się zwyrodnienia oraz procesy zapalne w organizmie spowodowane reakcją na źle strawione białka.
  • Żołądek stanowi barierę dla czynników chorobotwórczych, takich jak bakterie i grzyby. Jeśli one nie zostają strawione, może dojść do infekcji oraz i łatwiej o ogólne zakażenie grzybicą, czyli kandydozę.
  • Część mikroelementów i biopierwiastków nie zostanie wchłoniętych, co może prowadzić do poważnych niedoborów. Chodzi tu szczególnie o wapń, magnez, cynk, miedź, żelazo, bor, selen, itd.
  • Witamina B12 przy niedoborze kwasu żołądkowego jest praktycznie niewchłanialna. (mniej niż 1%)
  • Żołądek nie będzie odpowiednio opróżniał treści, co prowadzi do refluksu przełyku i zgagi.
butterfliesinmystomach
 
 Są niektóre ważne konsekwencje zmiany pH żołądka, 
których często nie wiążesz z tym faktem. Jest to:
  • tendencja to alergii i astmy,
  • gazy, wzdęcia, zespół jelita wrażliwego,
  • łatwość zachorowań na infekcje bakteryjne i grzybicze,
  • niedokrwistość.
 Świeżo po odstawieniu leków zobojętniających kwasy występuje nasilenie objawów nadkwaśności. To powoduje, że zażywający nie chcą zrezygnować brania leków. Gdyby przetrwać ten pierwszy efekt, później objawy uspokoją się.
maincausedrugaddiction
 Zwracam Twoją uwagę na ten problem, bo często spotykam się z opinią, że leki zobojętniające kwas żołądkowy są dobre i potrzebne. Wiele osób uważa za istotne brać je codziennie i przewlekle, a nie zawsze są do tego wskazania. Tego typu działanie w wielu przypadkach może tylko pogorszyć nasz stan zdrowia.
Ania Brandys
źródło:
http://sekrety-zdrowia.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *