Moje książkowe inspiracje 2015 i krótki filmik noworoczny

 Witaj!
 Minął kolejny rok. Ciekawa jestem, jakie książki towarzyszyły Ci w roku 2015 🙂
Ja opowiem Ci o moich.

 

 
Ewa Dąbrowska „Ciało i ducha ratować żywieniem”
 Zaczęłam ten rok z książką Ewy Dąbrowskiej „Ciało i ducha ratować żywieniem.” Pisałam o tym tutaj (klik).Ta kobieta-lekarz, zmieniła moje podejście do odżywiania. Rozbudziła we mnie pragnienie bycia zdrową, ale przede wszystkim przekazała mi cenne umiejętności, jak to osiągnąć. Poza jej książeczkami słuchałam też jej wykładów na YT. Bardzo Ci polecam! Ma zdroworozsądkowe podejście do odżywiania, a polecane przez nią produkty są ogólnodostępne. Nie trzeba wydawać fortuny w sklepach ze zdrową żywnością!
Julita Bator „Zamień chemię na jedzenie”
 Tę książkę nabyłam jeszcze wcześniej, ale to pozycja która uczy, jak szukać w sklepach żywności, która nas nie zatruje. Autorka analizuje po kolei dodatki do żywności i produktu, kategoryzując je na dobre, złe i neutralne. Warto zajrzeć!
Jerzy Zięba „Ukryte terapie”
 Kolejna książka, którą zaczęłam czytać w 2015 roku z inspiracji grup facebookowych to „Ukryte terapie” Jerzego Zięby. Ten naturoterapeuta ma odwagę głośno mówić o tym, jak trujemy się lekami oraz, jak w prosty sposób zachować zdrowie lub wyzdrowieć. Kilka jego rad stosuję na co dzień, jak choćby leczenie przeziębienia witaminą C, o czym pisałam tutaj (klik).
Bożena Kropka „Pokonaj alergię”
 Ta książka zawiera wiele cennych informacji dla rodziców, którzy mają dzieci z alergią, oraz dla samych dorosłych z alergią. Zawiera wiele przepisów oraz proste rady do zastosowania. Nie wracam teraz do niej, ale uważam ją za cenne źródło informacji.
Małgorzata Kalicińska „Powroty nad rozlewisko” i reszta „trylogii”
 Żeby nie było, że czytam tylko wysoce intelektualne fachowe książki 😉 Ta cała trylogia mnie wciągnęła i urzekła. Czytając przenosiłam się w świat bohaterów. Był on pełen tak cudownych relacji i ciepła, że czytając maksymalnie się odprężałam. Szkoda, że nie odkryłam więcej takich książek!
Beata Pawlikowska „W dżungli zdrowia” i „W dżungli życia”
 Beatę uwielbiam za jej ciekawość świata, ciepło, chęć pomocy innym, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. W swoich książkach opowiada swoją historię. Jakie miała problemy i jak się z nimi uporała. W książce „W dżungli zdrowia”, o której wspominałam tutaj (klik), wyjaśnia w bardzo prosty sposób, jaki sposób odżywiania poleca i dlaczego. Jej odkrycia są bardzo wartościowe! Warto z nich skorzystać!
Andrzej Janus „Nie daj się zjeść grzybom candida”
 W dzisiejszym świecie mam wrażenie, że choroby biorą się z kilku rzeczy: z przetworzonej żywności, z zanieczyszczenia środowiska, z pasożytów oraz właśnie z grzybicy. To bardzo ważna kwestia, którą w tej pozycji autor dokładnie wyjaśnia, zaczynając od definicji Candidy a kończąc na diecie która zwalcza grzyba. Bardzo ważna pozycja a o zaleceniach w diecie przeciwgrzybiczej wspominałam tutaj (klik).
Uffe Rovnskor (tłumaczenie Jerzy Zięba)
Cholesterol naukowe kłamstwo”
 Zakupiłam, niestety jeszcze nie przeczytałam. Książka traktuje o tym, jak świat jest oszukiwany przez koncerny farmaceutyczne. Leki obniżające poziom cholesterolu szkodzą zdrowiu a obniżanie poziomu cholesterolu tan naprawdę nie przywraca zdrowia. O cholesterolu pisałam w jednym z moich postów (klik).
Konturek „Fizjologia człowieka”
 Tę pozycję dostałam na gwiazdkę. Uważam, że warto znać nie tylko pobieżne działanie żywności i leków, ale też warto wiedzieć, jak działa nasz organizm. Zachęcił mnie do tej pozycji pan Jerzy Zięba, gdyż sam chętnie się dokształca czytając fizjologię człowieka. Dzięki temu jest bardziej wiarygodny i pewny tego, o czym mówi.
Anna Gruszczyńska
Wilczogłodna. Jak wyjść z kompulsywnego jedzenia i nie zwariować”
 Ta książka to jest absolutny hit! Autorka, Ania, opowiada o sobie, o swoim problemie z jedzeniem. Miała ten problem przez 15 lat i sama się z nim uporała! W tej książce dzieli się swoimi radami. Pisze o tym, jak podejść do problemu, o zdrowym odżywianiu, o uprawianiu sportu, o dbaniu i siebie-o swoje ciało i psychikę.
 Wiele młodych osób ma problem z kompulsywnym jedzeniem, ale większość z nich o tym milczy i ukrywa to. Dzięki Ani mówi się o tym głośno! Autorka prowadzi bloga www.wilczoglodna.pl. Książka jest świetną pozycją nie tylko dla osób z problemem odżywiania oraz chcącym im pomóc. Jest też świetna dla osób, które chcą się rozwijać.
 Z mojej strony niespodzianka, gdyż w przyszłości zamieszczę wywiad z Anią, w którym dowiesz się więcej o jej pomyśle na poradzenie sobie z problemem oraz o niej samej. Zapraszamy! Jestem pewna, że razem pomożemy choć kilku osobom, które ukrywają zaburzenia jedzenia.
 To na tyle z moich zeszłorocznych już inspiracji.

 

Na koniec zapraszam Cię na krótki filmik noworoczny z moim udziałem-pierwszy jaki nagrałam. 😀 
 

5 komentarzy

  1. „Zamień chemię na jedzenie” to książka, która od dawna krąży mi po głowie. Pewnie powinnam w końcu się za nią zabrać, bo chociaż czytanie etykiet to moja obsesja, chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej. Pozdrawiam :).

  2. Ciekawe propozycje! Na pewno sięgnę po książkę Ewy Dąbrowskiej. W moich zbiorach z zeszłego roku, honorowe miejsce zajął „Szczygieł” Donny Tartt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *